A A A
Szkolenie dla rolników

Podczas szkolenia prowadzonego przez Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Krakowie oraz Biuro Powiatowe Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rolnicy mogli się m.in. dowiedzieć, komu się należą dopłaty bezpośrednie i jak je pozyskać.

Wielu rolników z całej Gminy Słomniki wzięło udział w szkoleniu „Zasady przyznawania dopłat bezpośrednich w 2017 roku” oraz „Restrukturyzacja małych gospodarstw – zasady dofinansowania w ramach PROW 2014-2020”, które odbyło się 1 marca w Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Słomnikach.

Na szkoleniu rolnicy mogli się dowiedzieć, jakie są zasady pisania i obsługi wniosków dotyczących pomocy na rozpoczęcie działalności gospodarczej na rzecz rozwoju małych gospodarstw PROW 2014–2020. Budżet w pierwszym naborze w I kwartale 2017 r. na te zadania wynosi 883 mln euro, a potencjalna liczba beneficjentów ok. 64 tys. Rolnicy uczyli się, jak napisać wniosek, jak stworzyć biznesplan, kto może skorzystać z pomocy finansowej. Inne tematy dotyczyły m.in. uboju zwierząt, ich utylizacji, zasad korzystania z dofinansowania tych działań. 

Szczegółowe informacje dostępne są w siedzibie Małopolskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przy ul. Lubicz 25 w Krakowie w Departamencie Działań Społecznych i Organizacji Producentów pod nr tel. 12 629 80 10.