Drukuj
Ogniwa fotowoltaiczne

Projekt dotyczy montażu zestawów fotowoltaicznych służących do podgrzewania wody na potrzeby gospodarstw domowych dla mieszkańców, którzy złożyli deklaracje na przełomie maja i czerwca br.

Złożony przez Gminę Słomniki projekt dot. „Zakupu i montażu zestawów fotowoltaicznych do podgrzewania ciepłej wody użytkowej” otrzymał pozytywną ocenę Zarządu Województwa Małopolskiego i został umieszczony na liście krajowej sporządzonej przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

 

Oznacza to, że w momencie uruchomienia dodatkowych środków finansowych Gmina Słomniki otrzyma na ten cel dofinansowanie, o czym niezwłocznie poinformujemy zainteresowanych mieszkańców.

Projekt przygotowany przez Gminę Słomniki, znajduje się na 212 miejscu spośród 323 wpisanych na tę listę. Jednakże środki przeznaczone w ramach konkursu pozwalają na realizację pierwszych 121 zadań w skali całego kraju.

Przedsięwzięcie dotyczy montażu zestawów fotowoltaicznych służących do podgrzewania wody na potrzeby gospodarstw domowych. W skład proponowanego zestawu wchodzą panele fotowoltaiczne (ok. 6 szt.), zasobnik na ciepłą wodę, sterownik oraz okablowanie. Koszt zestawu składającego się z wyżej wymienionych części to kwota ok. 12 tys. zł, wkład własny mieszkańca przy takiej inwestycji wyniesie ok. 3500 zł. Proponowane rozwiązanie do podgrzewania ciepłej wody za pomocą paneli fotowoltaicznych jest jedną z alternatyw wykorzystania OZE przez gospodarstwa domowe.

Odsłony: 4035