Drukuj
Gazociąg

Gazociąg wysokiego ciśnienia Pogórska Wola–Tworzeń będzie przebiegał przez gminę Słomniki. Jest on istotnym elementem Korytarza Gazowego Północ–Południe, który ma zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne Polski.

Gazociąg o długości 160 km i średnicy do 1000 mm zlokalizowany będzie w województwach małopolskim, świętokrzyskim oraz śląskim. Planowana realizacja inwestycji to lata 2015-2020. Przez naszą gminę gazociąg będzie przebiegał na długości 10 km.

 

Jak podkreśla burmistrz Paweł Knafel jest to jedna ze strategicznych inwestycji dla naszej gminy, istnieje bowiem możliwość udostępnienia gazu przemysłowego dla inwestorów, w pobliżu Strefy Aktywności Gospodarczej, co podniesie jej atrakcyjność inwestycyjną; także ze względu na wpływy z podatku.

Jego przebieg – jako strategiczny dla kraju – zasadniczo nie podlega ingerencji lokalnych władz samorządowych. Inwestorem jest spółka Gaz-System S.A., więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej spółki www.gaz-system.pl oraz pod nr. telefonu 022 2201800.

 

Planowany przebieg linii gazociągu przez gminę Słomniki – kliknij tutaj.

Odsłony: 6071