A A A
Wojewoda Małopolski

Wojewoda Małopolski zawiadamia o wszczęciu postępowania w sprawie udzielenia pozwolenia na budowę inwestycji pn.: Budowa światłowodu (kanalizacji teletechnicznej) stanowiącego infrastrukturę towarzyszącą niezbędną do funkcjonowania gazociągu DN 1000 MOP 8,4 MPa od tłoczni Pogórska Wola do Węzła Tworzeń w ramach budowy gazociągu Hermanowice – Strachocina – Pogórska Wola – Tworzeń – Two¬róg – Odolanów, wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi na terenie województwa małopolskiego, dla inwestycji pn.: Gazociąg wysokiego ciśnienia DN 1000 MOP 8,4 MPa od tłoczni Pogórska Wola do węzła Tworzeń w ramach budowy gazociągu Hermanowice – Strachocina – Pogórska Wola – Tworzeń – Tworóg – Odolanów wraz z infrastrukturą niezbędną do jego obsługi na terenie województw podkarpackiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, opolskiego i wielkopolskiego – Zadanie 3 (Odcinek Pałecznica – Sławków).

Raport o stanie gminy 2019

Publikujemy Raport o stanie Gminy Słomniki za rok 2019. Będzie on rozpatrywany przez Radę Miejską w Słomnikach na sesji w czerwcu br., o jej dokładnym terminie poinformujemy Państwa w najbliższym czasie.

Herb Gminy

W dniu 28 maja 2020 roku o godz. 16.00  odbędzie się XVIII zwyczajna sesja Rady Miejskiej w Słomnikach. Ze względu na obostrzenia związane z epidemią wirusa COVID-19 sesja odbędzie się w trybie zdalnym i będzie transmitowana na żywo za pomocą kanału serwisu YouTube: https://www.youtube.com/channel/UCkbsKQjb_V5a6yPOiMqwqkg/live tak, jak to odbywało się dotychczas. Wyniki jawnych głosowań radnych będzie można na bieżąco oglądać na stronie: http://slomniki.rada24.pl/

Herb Gminy

Wspólne posiedzenie wszystkich stałych Komisji Rady Miejskiej w Słomnikach, w dniu  25 maja 2020r.  o godz. 16.00.  Ze względu na sytuację związaną z epidemią wirusa COVID-19 posiedzenie odbędzie się w trybie zdalnym.

Szczepienia lisów

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Krakowie informuje, że w dniach od 18 maja do 7 czerwca 2020 roku na terenie województwa małopolskiego zostanie przeprowadzona wiosenna akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Akcja zostanie wykonana poprzez rozrzucenie szczepionki z samolotów oraz jej ręczne wyłożenie.