A A A
1 % w Małopolsce

Możliwość przekazania 1% odpisu podatku dochodowego organizacjom pożytku publicznego z tereny Małopolski to wyjątkowa szansa wsparcia organizacji działających na rzecz innych.

 

Szanowni Państwo,

Trwa okres składania rocznych zeznań podatkowych (PIT). Do 2 maja 2016 r., wypełniając PIT, mają Państwo możliwość przekazania 1% podatku dochodowego na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego. Od 2007 roku Województwo prowadzi kampanię zachęcającą Małopolan do odpisu 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego działających na terenie Małopolski.

Poprzez odpis 1% wszyscy przyczyniamy się do wsparcia organizacji pożytku publicznego, prężnie działających w Małopolsce. Nie sposób wymienić wszystkich obszarów, w których podejmują działalność – od charytatywnej, przez ochronę zdrowia, przeciwdziałanie bezrobociu, sport, po kulturę, naukę, bezpieczeństwo publiczne. Pamiętajmy, że Organizacje Pożytku Publicznego działają dla dobra wszystkich mieszkańców, stanowią nasz wspólny kapitał, działają, pokazując jak sami możemy pomagać innym i sobie, tutaj - w Małopolsce. Ważne byśmy dostrzegali ich nieocenione zaangażowanie, pracę oraz obecność.
Możemy to zrobić przekazując im 1%.


Jacek Krupa
Marszałek Województwa Małopolskiego

Więcej o akcji – kliknij tutaj.

Załączniki:
Pobierz plik (OPP_Malopolska_2016.xls)Wykaz Organizacji Pożytku Publicznego z Małopolski[ ]190 kB2016-02-23 14:41