Drukuj
Wernisaż

19 marca odbył się w Centrum Kultury w Galerii na Pietrze wernisaż malarstwa i rysunku Jana Biczysko Tak blisko, że dotykam. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. Burmistrz Paweł Knafel, Przewodniczący rady Miejskiej Grzegorz Płażek, artyści zaprzyjaźnieni z artsta, przyjaciele, znajomi, rodzina oraz stali bywalcy wystaw w MGCK.

Twórczość Jana Biczysko wciąż się zmienia, ale w gruncie rzeczy artysta opowiadając o miłości, marzeniach i pragnieniach, które stanowią siłę człowieka, opowiada o sobie. Widać to zwłaszcza w pracach z cyklu Tak blisko że dotykam. To zapis emocji towarzyszących artyście zmagającemu się z samym sobą, z pragnieniem uchwycenia chwili w obrazie i słowach, z dążeniem do jak najlepszego przekazania własnego świata, niepokój o ich kształt ostateczny, kiedy to nadejdzie moment, gdy obraz opuszcza pracownię i trafia pod osąd widza i następuje nieodwołalna konfrontacja tego, co się zamierzyło, z tym, jak widzą to inni.

Galeria zdjęćOprócz widzów w Słomnikach wystawę zobaczą także widzowie w Hebdowie, Czeladzi, Świętochłowicach i Chrzanowie.

Odsłony: 3928