A A A
Spektakl Hiob

Film fabularny Marzenie i spektakl Hiob to dwa wyjątkowe tytuły, jakie powstały dzięki twórczej współpracy Artura Dziurmana i aktorów Sceny Moliere. 29 kwietnia goście Centrum Kultury mogli zapoznać się z obydwoma dziełami.

 

W godzinach porannych w sali widowiskowej Centrum Kultury można było obejrzeć opartą na faktach, poruszającą historię Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego. Film Marzenie, opowiada o drodze aktorów niedowidzących i niewidomych. O trudach, radościach, determinacji, ale też dyskryminacji, jakiej doświadczyli walcząc o własny teatr. W filmie, obok aktorów Moliera i Artura Dziurmana, wystąpili: Dorota Pomykała, Tadeusz Huk, Anna Korcz, Izabela Karkoszka, Maciej Damięcki. Krzysztof Globisz.

Galeria zdjęćWieczorem mieszkańcy naszej gminy, zebrani licznie w MGCK, obejrzeli poruszający spektakl Hiob, oparty na poetyckim przekładzie Księgi Hioba Romana Brandstaettera. Artur Dziurman, reżyser całego przedsięwzięcia, osadził oryginalny tekst poematu we współczesnych kontekstach filmowych  oraz społecznych. Wzbogacił historię o fragmenty filmowe pokazywane na specjalnym podwójnym ekranie, uzyskując efekt nałożenia przestrzeni i perspektywiczną głębię obrazu. Należy też wspomnieć o fantastycznej kreacji grającego rolę tytułową Marka Litewki. Wyreżyserowany i zagrany po mistrzowsku spektakl spotkał się z entuzjastycznym odbiorem widzów, którzy podziękowali artystom owacją na stojąco.