Drukuj
Koncert „Błogosławieni miłosierni”

Młodzież z Komitetu Parafialnego Światowych Dni Młodzieży przy parafii Bożego Ciała w Słomnikach zorganizowała koncert z okazji zbliżającego się spotkania młodych z papieżem Franciszkiem.

 

Festiwal Piosenki Religijnej „Błogosławieni Miłosierni” odbył się w Centrum Kultury w Słomnikach, w sobotę 21 maja br. Wystąpiły zespoły religijne, a wśród nich zespół muzyczny kieleckiego seminarium duchownego  Kerygmat, Schola Młodzieżowa z Miechowa, zespoły Primavera, Metanoia, WBD na BIS, Promyczki z ZS Waganowice, Promyki z ZS Waganowice, Marcin Domagała i Gabriela Kłeczek z ZS Waganowice oraz  Antek Mędrala.

Galeria zdjęćPrzed koncertem odbyła się zbiórka pieniędzy na „Bilet dla Brata”. Jest to inicjatywa wspierająca młodzież z krajów Europy Wschodniej, która  pragnie wziąć udział w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Polsce.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie będą obchodzone w dniach 26–31 lipca 2016 r. Także w naszej gminie gościć będziemy ponad tysiąc pielgrzymów. Będą oni kwaterować w 7 budynkach użyteczności publicznej oraz w domach prywatnych u mieszkańców.

Fot. MGCK Słomniki

Odsłony: 3620