A A A
Festiwal Godki Krakowskiej

5. Festiwal Godki zorganizowano 5 czerwca br. w Skale z rozmachem i pomysłem. Jego organizatorzy: Stowarzyszenie Bene tibi oraz LGD Jurajska Kraina wystarali się o pieniądze z Narodowego Centrum Kultury i od sponsorów, o znaczące partnerstwo: Urząd Marszałkowski, Powiat Krakowski oraz o współpracę z Telewizją Kraków.

Wśród jurorów znaleźli się wybitni naukowcy z Uniwersytetu Jagiellońskiego, m.in. językoznawca i leksykograf prof. Kazimierz Sikora oraz znani i wybitni aktorzy, m.in. Anna Dymna, Jerzy Stuhr, Krzysztof Jasiński.

Galeria zdjęćNasza gmina była reprezentowana na festiwalu w kilku konkurencjach. W scenach z Wesela Stanisława Wyspiańskiego zobaczyliśmy dwie uczennice Gimnazjum w Słomnikach: Paulina Lesiewicz i Paulina Grabska, przygotowane przez p. Renatę Natkaniec. W quizie na najbardziej wygadaną gminę reprezentowali nas Przewodniczący Rady Miejskiej w Słomnikach Grzegorz Płażek oraz radna i sołtys Smrokowa Bożena Furgalska. P. Dariusz Marchewka zdobył II m. w konkursie fotograficznym pn. Rodzina krakowska, prezentując czarno- białe zdjęcie 4 pokoleń mężczyzn rodziny Marchewków. Specjalne wyróżnienie za wykonanie godki otrzymała najstarsza uczestniczka festiwalu p. Henryka Wiorek ze Smrokowa. W tej samej kategorii II m. zajęła p. Janina Komenda ze Smrokowa.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.