A A A
Rozgrzewka przed biegiem

Wzorem roku ubiegłego Centrum Kultury zaproponowało w dniu 12 listopada alternatywny sposób świętowania odzyskania niepodległości. Spotkał się on z dużym zainteresowaniem, tym bardziej, że w organizację biegu włączyło się Centrum Kultury i Bibliotek w Iwanowicach i do naszych biegaczy dołączyli licznie biegacze z sąsiedniej gminy.

Na polanie w Zalesiu na starcie stanęło 225 biegaczy na dwóch trasach: 4 i 10 km. Biegły rodziny z małymi dziećmi, dzieci i młodzież szkolna, dorośli, w tym także seniorzy. Ważna była idea, a nie medale, czasy i rekordy. Wszyscy uczestnicy otrzymali w pakietach startowych słodycze, wodę i koce termiczne. Na stoisku Intersnack Poland Sp. z o.o.- głównego Partnera imprezy można było do woli smakować słone przekąski tej firmy. Na stoisku LGD Jurajska Kraina- naszego drugiego Partnera nie brakowało materiałów promocyjnych, ulotek, widokówek.

Galeria zdjęćPo skończonym biegu na uczestników czekała grochówka, pamiątkowe medale, a dla najlepszych karnety na basen w Miechowie. Nagrody i medale wręczał Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel oraz Wójt Iwanowic Robert Lisowski.

Bieg pomogli nam zorganizować wolontariusze TKS, harcerze z ZS w Waganowicach oraz strażacy ze Słomnik, Miłocic i Waganowic oraz z gminy Iwanowice. Za rok pobiegniemy znowu!