A A A
Turniej tenisa stołowego

Już po raz dwudziesty dzieci z upośledzeniem umysłowym z województwa małopolskiego dały pokaz świetnej gry w tenisa stołowego podczas Turnieju Olimpiad Specjalnych.

W dniu 25 października 2019 r. w Hali Sportowej w Słomnikach odbył się  XX Turniej Stołowego Olimpiad Specjalnych Polska-Małopolskie. Organizatorem turnieju były Olimpiady Specjalne przy wsparciu:

- Województwa Małopolskiego

- Burmistrza Miasta i Gminy Słomniki

- Fundacji EDF Polska

- Klubu Olimpiad Specjalnych „Dywizjonu 303” ,

- Klubu „Koliber”

- Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Waganowicach

- Stowarzyszenia Razem dla Waganowic

- Hali Sportowej w Słomnikach

- oraz prywatnych sponsorów.

Celem turnieju jest popularyzacja tenisa stołowego, jako dyscypliny oraz formy rewalidacji dla osób z upośledzeniem umysłowym. Otwarcia turnieju dokonał Burmistrz Miasta i Gminy Słomniki – Paweł Knafel po pięknych występach  tanecznych w wykonaniu uczniów z Wzespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi w Waganowicach. W turnieju wzięło udział ponad 40 zawodników z województwa małopolskiego, którzy rywalizowali ze sobą w poszczególnych grupach sprawnościowych. Dzięki uprzejmości Pani Dyrektor ZS w Słomnikach rywalizacja po raz drugi odbyła się na Hali Sportowej w Słomnikach. W czasie trwania turnieju wolontariusze i nauczyciele z ZS w Waganowicach sędziowali rozgrywane mecze oraz służyli swoją pomocą. Po zakończeniu rozgrywek uczniowie klas PDP zaprosili wszystkich na pyszną zupę gulaszową i słodki poczęstunek. Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwał sędzia główny – Radosław Konieczny. Najlepszych zawodników uhonorowano medalami i dyplomami.

Gratulujemy Uczestnikom i Trenerom, a wszystkim, którzy pomogli w organizacji serdecznie dziękujemy!

Tekst o foto: Joanna Baranek