A A A
Zawody strzeleckie

IX Niepodległościowy Marszobieg Kazimierzowski i II Strzeleckie Mistrzostwa Gminy Słomniki to imprezy, które stanowiły mniej oficjalną część obchodów Święta Niepodległości.

 

Marszobieg Kazimierzowski

Dzieci i młodzież szkolna, dorośli, osoby starsze uprawiające nordic walking wyścigiem na 2 km wokół os. Świerczewskiego uczcili Narodowe Święto Niepodległości. Kapryśna pogoda z przelotna mżawką nie zniechęciła mieszkańców do świętowania na świeżym powietrzu.

W tym roku wzięła w nim udział rekordowa liczba zawodników — 98 osób. Przed startem odbyła się rozgrzewka, którą poprowadziła Marzanna Boczkowska. Po trudach wyścigu na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących na zawodników czekała gorąca grochówka.

Oto lista zwycięzców, którym wyręczono pamiątkowe medale i puchary.

        

Kategoria klasy I-III Szkoły Podstawowej

Chłopcy:   Dziewczynki:
I m. – Igor Ciesielski I m. – Julia Srogosz
II m. – Staś Wójcik II m. – Wiktoria Kuca
III m. – Bartosz Sundel III m. – Julia Czapla
Kategoria klasy IV – VI Szkoły Podstawowej
Chłopcy: Dziewczyny:
I m. – Kacper Zagrodzki I m. – Maja Pokrzywińska
II m. – Dawid Kurbiel II m. – Martyna Bielak
III m. – Antoni Dulewicz    III m. – Gabriela Kurbiel
Kategoria – Gimnazjum 
 Chłopcy: Dziewczyny:
 I m. – Dawid Kopciński  I m. – Klaudia Warchoł
 II m. – Daniel Kłosiński  II m. – Karina Komenda
III m. – Piotr Ciszewski   III m. – Katarzyna Nogieć
Kategoria Open
Chłopcy:  Dziewczyny:
I m. – Jakub Makola  I m. – Renata Kurek
II m. – Kamil Łakomy  II m. - Karolina Kurek
III m. - Michał Mulewicz III m. – Justyna Bielawska

 

Strzeleckie Mistrzostwa Gminy Słomniki

Galeria zdjęćW II Strzeleckich Mistrzostwach Gminy Słomniki , które odbyły się na strzelnicy w Słomnikach rywalizowało 37 pasjonatów tej dyscypliny, rozpiętość wiekowa była duża. Nad punktacją i regulaminowym przebiegiem zawodów czuwał Łukasz Czapla, wielokrotny mistrz świata w strzelectwie sportowym, który jest instruktorem na strzelnicy w Słomnikach.

Oto lista zwycięzców:

I m. – Ewelina Barbach 96 pkt.

II m. – Magdalena Czapla 92 pkt.

III m. – Jakub Radłowski 90 pkt.

 

– Szczególnie podziękowania należą się Straży Pożarnej, Policji i Urzędu Miejskiego w Słomnikach, szczególnie Tomaszowi Ciałowiczowi  – mówi Andrzej Boczkowski z Międzyszkolnego Stowarzyszenia Sportowego, które jest głównym organizatorem obu imprez – za pomoc w organizacji MarszoBiegu i ufundowanie nagród rzeczowych . Podziękowania należą się także Dyrekcji Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Słomnikach. Gorące podziękowania dla wolontariuszy: Weroniki Pater, Joanny Machejek, Izabeli Klimczyk z LO w Słomnikach oraz dla Zuzanny Kalickiej i Janka Boczkowskiego z LO Zakonu Pijarów z Krakowa. Podziękowania dla  nauczycieli: Joanny Dąbrowskiej, Marzanny Boczkowskiej,  Piotra Ciszewskiego, Michała Miszczyka i Lecha Włodarza oraz za przeprowadzenie zawodów strzeleckich – dla Łukasza Czapli, Marcina Kużdżała i Michała Miszczyka.