A A A
Futsal w Słomnikach

1 października ruszyła ogólnopolska I liga futsalu. Na hali rekreacyjno-sportowej w Słomnikach zmierzyły się drużyny Lex Kancelaria Słomniki i Orzeł Jelcz Laskowice. Zacięta rywalizacja zakończyła się remisem.

Zespół Lex Kancelarii Słomniczanki zremisował 6-6 (2-4) w pierwszym meczu ogólnopolskiej pierwszej ligi futsalu. Rywalem była wzmocniona zagranicznymi zawodnikami drużyna Orzeł Jelcz Laskowice. Bramki dla Lex Kancelarii zdobyli: Adrian Pater 3, Robert Ślęczka 2 i Adam Przeniosło.

Piłkarzy obu drużyn na parkiet wyprowadzili najmłodsi adepci piłkarskiej szkółki Słomniczanki. Początek meczu należał zdecydowanie do gospodarzy, którzy lepiej operowali piłką i stworzyli trzy wyborne okazje. Wykorzystali tylko jedną, gdy po sprytnym rozegraniu rzutu wolnego przez Marcina Czecha piłkę do bramki skierował Adam Przeniosło. Potem zaczęły się schody. Goście uzyskali przewagę, a gdy na moment Lex Kancelaria odzyskała inicjatywę, szybko straciła dwie bramki.

Druga odsłona toczyła się  pod dyktando podopiecznych Miłosza Kocota. I choć widać było większe doświadczenie ligowe rywala, to klasą błysną Adrian Pater. Po prostu wziął na siebie ciężar gry i zdobywają trzy bramki walnie przyczynił się do wywalczenia pierwszego punktu przez swój zespół.

Jakie nasuwają się wnioski po pierwszym meczu? Na pewno Lex Kancelaria grać będzie lepiej, bo to ekipa oparta na rutynowanych futsalowcach. Zespół musi jednak grać bardziej uważnie w obronie, bo zdarzyło się kilka prostych błędów. Atuty? Na pewno publiczność, która szczelnie wypełniła halę i dopingowała drużynę do walki.

Źródło: https://www.futbolslomniki.pl/