Plakat Klub malucha

Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Słomnikach przenosi kolejne swoje działania do sieci i zaprasza wszystkich rodziców dzieci do lat 3 na spotkania on-line w formie grupy „Klub Rodziców Maluch w Centrum” na Facebooku!

„Klub Rodziców Maluch w Centrum” to grupa dla uczestników dotychczasowych zajęć Maluch w Centrum oraz wszystkich rodziców małych dzieci, którzy do tych zajęć chcieliby dołączyć. W grupie „Klub Rodziców Maluch w Centrum” rodzice znajdą bezpłatne webinary ze specjalistami, propozycje zajęć sensoplastycznych, aktywności wspierających rozwój dziecka, a także polecenia ciekawych książek, książeczek dla dzieci czy wartościowych treści w temacie rodzicielstwa.

 Na pierwszy bezpłatny webinar ze specjalistą zapraszamy już w lutym!

 Temat - ADAPTACJA DO ŻŁOBKA I PRZEDSZKOLA czyli:

- Kilka informacji na temat procesu adaptacji,
- Garść wskazówek ułatwiających pierwsze dni w przedszkolu,
- Pomysły na przygotowanie dziecka przed rozpoczęciem nauki w przedszkolu,
- Zasady przyprowadzania i odbierania dziecka,
- Obserwacja pobytu dziecka i komunikacja z nauczycielami,
- Plan dnia w przedszkolu a indywidualne oczekiwania rodziców,
- Zajęcia adaptacyjne,
- Adaptacja w czasie pandemii,
- Formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej na terenie placówki

Spotkanie podzielone jest na dwie części, w dwóch terminach. Ważne, by w obu wziąć udział, gdyż treści z cz. I nie będą powtarzane w cz. II.

TERMINY:
cz. I - czwartek 18.02 / godz. 18.00
cz. II - czwartek 25.02 / godz. 18.00

Webinar poprowadzi Katarzyna Wróbel – psycholog, terapeuta integracji sensorycznej, pedagog specjalny i wczesnoszkolny, absolwentka promocji zdrowia i profilaktyki uzależnień Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie, trener zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci takich jak: Sensoplastyka®, SMYKO-multisensoryka®, GROW with play©, metoda Ruchu Rozwijającego bazująca na pracy Weroniki Sherborne, trener Treningu Umiejętności Społecznych dla dzieci z autyzmem i Zespołem Aspergera, terapeuta ręki i zaburzeń motoryki małej. Zajmuje się diagnozą i terapią psychologiczną dzieci i młodzieży, diagnozą i terapią SI, prowadzeniem zajęć adaptacyjnych, sensorycznych i ogólnorozwojowych oraz warsztatów kompetencyjnych dla rodziców.

Webinar odbędzie się na platformie ZOOM, link do spotkania dostępny będzie poprzez e-mail, po wcześniejszym zapisie. Zapisy przyjmujemy do 17.02 na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Po więcej informacji zapraszamy do grupy na Facebooku www.facebook.com/groups/620147882128201 lub na stronę www.mgckslomniki.pl