Pomoc w transporcie
Gmina Słomniki jako piąta w Małopolska zawarła umowę z tutejszym Oddziałem PFRON na realizację projektu ,,Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych”. Dzięki pozyskanym środkom w kwocie 420 427,50 zł Gmina zakupi nowy, przystosowany pojazd, schodołaz oraz zapewni transport osobom z ograniczoną mobilnością, zatrudniając kierowcę i asystenta. Szczegóły korzystania z tej formy wsparcia są zawarte w Regulaminie świadczenia usługi transportu. Planowane rozpoczęcie świadczenia indywidualnego transportu dla mieszkańców Gminy to II kwartał 2021 roku (kwiecień-maj 2021).
Regulamin świadczenia usługi można przeczytać na stronie internetowej GOPS w Słomnikach oraz w zalączniku: https://gops-slomniki.pl/.../realizowane.../door-to-door. W ramach projektu usługa będzie realizowana i finansowana do 30.09.2022 roku. Od 1.10.2022 roku usługa będzie realizowana i finansowana przez Gminę Słomniki. Obecnie przygotowujemy się do ogłoszenia przetargu na zakup samochodu przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych.
Zapraszamy do zapoznania się z Regulaminem usługi, zgłaszania ewentualnych uwag i sugestii do jego treści (zmiany w regulaminie są możliwe) rozpowszechniania informacji wśród osób, które mogłyby być zainteresowane skorzystaniem z usługi po jej uruchomieniu. Wszelkie pytania odnośnie usługi można kierować na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. oraz telefonicznie 12 388 12 72 (prosić z Kierownikiem GOPS).
 
Czym jest usługa door to door?
Usługa transportowa door-to-door oznacza usługę indywidualnego transportu osoby z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności, obejmującą pomoc w wydostaniu się z mieszkania lub innego miejsca, przejazd i pomoc w dotarciu do miejsca docelowego. Podstawowym kryterium są obiektywne ograniczenia w dostępie do transportu oraz cele, do których transport jest wykorzystywany, czyli np. wizyta u specjalisty, załatwienie spraw urzędowych, zawodowych, zajęcia kulturalne - szczegóły są zawarte w Regulaminie.
Załączniki:
Pobierz plik (regulamin usługi_zatwierdzony.docx)regulamin usługi_zatwierdzony.docx[ ]121 kB2021-02-12 08:55