Grafika z nazwą Warsztatownia

Centrum Kultury zaprasza na weekendowe zajęcia artystyczne w ramach akcji: WARSZTATOWNIA. W dniach 18, 19 i 20 czerwca 2021 będzie można wziąć udział w rękodzielniczych warsztatach artystycznych takich jak warsztaty jubilerskie na bazie żywicy, warsztaty florystyczne, krawieckie oraz warsztaty stolarskie z budowania drewnianych zabawek. 

PIĄTEK 18.06

WARSZTATY JUBILERSKIE: Kwiaty w kamieniu
godz. 17.30-19.30

Przedział wiekowy: dorośli w wieku 18+
Czas zajęć: 2 godz.
Koszt: 15 złotych
Prowadząca: Beata Godynia-Kapałka, KAPALKOWA

Warsztaty wprowadzą uczestników zajęć w tajniki pracy z żywicą. W trakcie warsztatów dowiecie się jakie mamy rodzaje żywic, jak je przygotowywać, barwić, wylewać i wykańczać prace. Będziecie własnoręcznie tworzyć biżuterię z żywicy epoksydowej światło utwardzalnej. Stworzycie wisiorki, breloki lub kolczyki z zatopionymi elementami roślinnymi, które po warsztatach zabierzecie ze sobą do domu.

SOBOTA 19.06

WARSZTATY FLORYSTYCZNE: Tajemniczy ogród
godz. 10.00-11.00

Przedział wiekowy: dzieci 3+ z opiekunami
Czas zajęć: 1 godz.
Koszt: 10 złotych
Prowadząca: Wanda Małecka, MGCK w Słomnikach

Warsztaty „Tajemniczy ogród” to kreatywna zabawa naturalnymi materiałami: kamyczkami, korą i różnymi kolorowymi dodatkami. Uczestnicy spotkania będą komponować własne roślinne stroiki w stylu bajkowej krainy.

WARSZTATY KRAWIECKIE: Szyjemy pluszaki
godz. 15.00-17.00

Przedział wiekowy: dzieci w wieku 6-12 lat
Czas zajęć: 2 godz.
Koszt: 15 złotych
Prowadząca: Natasza Winiarska, Ekomiejsce

WARSZTATY KRAWIECKIE: Szyjemy plecaki
godz. 17.15-19.15

Przedział wiekowy: dzieci w wieku 8-12 lat
Czas zajęć: 2 godz.
Koszt: 15 złotych
Prowadząca: Natasza Winiarska, Ekomiejsce

Młodzi adepci krawiectwa, z pomocą pani Nataszy Winiarskiej, w czasie zajęć będą mogli własnoręcznie przygotować maskotkę lub plecak. Nabędą nowych umiejętności szycia na maszynie, nawlekania igły nitką czy szycia ręcznie. Zapewniamy wszystkie potrzebne materiały, a wykonane prace każdy uczestnik zabierze ze sobą do domu.

NIEDZIELA 20.06

WARSZTATY STOLARSKIE: Zabawki
godz. 15.00-16.00 / oraz 16.30-17.30                     

Przedział wiekowy: dzieci 3+ z opiekunami
Czas zajęć: 1 godz.
Koszt: 10 złotych
Prowadzący: Beata Godynia-Kapałka, KAPALKOWA

W trakcie warsztatów, pod czujnym okiem prowadzącej, dzieci będą mogły samodzielnie piłować, wbijać gwoździe i wiercić otwory. Wszystko w twórczej, rodzinnej atmosferze – na zajęcia zapraszamy dzieci już od 3 roku życia, oczywiście tyko w towarzystwie osoby dorosłej.

ZAPISY TELEFONICZNIE: 511 338 241 lub 12 388 11 49
WAŻNE!

W związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną przed zapisem na zajęcia należy zapoznać się z Procedurami Bezpieczeństwa obowiązującymi na terenie MGCK oraz złożyć w sekretariacie MGCK wypełnioną kartę zapisu. Dokumenty dostępne są na stronie Centrum Kultury.