Pociąg na peronie

Od 2 września rozpoczną się prace przy przebudowie sieci trakcyjnej na odcinku Słomniki – Miechów, które skutkują koniecznością zamknięcia jednego z torów na tym odcinku oraz wprowadzeniem ograniczeń prędkości, co przełoży się na zdecydowanie mniejszą przepustowość i brak możliwości przejazdu wszystkich dotychczas kursujących pociągów.

W efekcie za większość kursów na tym odcinku uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. W pełnej relacji przejadą kursy przyjeżdżające z Sędziszowa do Krakowa do godziny 7.00, jedna para kursów do i z Kozłowa w popołudniowym szczycie (w tym kurs ok. 15.30 z Krakowa) oraz wieczorne pociągi z Krakowa do Sędziszowa po godzinie 20.00.

Przez cały okres obowiązywania jesiennej korekty rozkładu jazdy bez zmian pozostanie również jednotorowy ruch pomiędzy stacjami Kraków Główny a Kraków Batowice wynikający z przebudowy wiaduktu nad aleją 29 Listopada w Krakowie. W wybrane dni odcinek z ruchem po jednym torze zostanie przedłużony aż do Zastowa ze względu na prace przy budowie wiaduktu północnej obwodnicy Krakowa pomiędzy stacjami Kraków Batowice a Zastów. Przełoży się to na wydłużone postoje pociągów na stacjach Kraków Batowice oraz Zastów.

Również ze względu na liczne zamknięcia torowe na innych odcinkach sieci kolejowej i dużą liczbę pociągów dalekobieżnych pokonujących odcinek Kraków – Miechów – Sędziszów, które zależnie od terminu przyjeżdżają do Krakowa o różnych godzinach, wtórnie większość pociągów SKA2 będzie kursować w kilku wersjach z różnymi godzinami przyjazdów i odjazdów. Prosimy o każdorazowe upewnienie się przed podróżą o godzinie kursowania pociągu w danym dniu.

ROZKŁAD JAZDY 29VIII–6XI

Źródło: Koleje Małopolskie