biegacze startujący w biegu

3 października kompleks leśny Polanowice - Goszcza zamienił się w trasę biegową. Wyborna pogoda zgromadziła na polanie startowej liczne grono sportowców, którzy wzięli udział w kolejnej edycji Biegu Niepodległości Intersnack.

Ze względu na zeszłoroczne doświadczenia, wiązane z rozwojem epidemii Covid-19, święto odzyskania niepodległości uczczono wcześniej, bo już na początku października. Jednakże, pomimo znaczącej zamiany daty Biegu Niepodległości nie zapomniano o biało-czerwonej fladze, hymnie i niemałej ilości pozytywnej, patriotycznej atmosfery. O dobre humory zadbał  Intersnack, czyli główny partner biegu, który przygotował dla wszystkich uczestników bogate pakiety startowe. Nad bezpieczeństwem sportowców czuwały jednostki OSP z Niedźwiedzia, Trątnowic i Waganowic oraz grono wolontariuszy ze szkoły z Waganowic.

Sportowa rywalizacja przebiegała w miłej atmosferze, zawodnicy zmęczeni jedenastokilometrową przełajową trasą wracali uśmiechnięci i zadowoleni, zachwalając uroki wczesno-jesiennej aury.

Pełną relację z wydarzenia, galerię zdjęć oraz końcowe wyniki sportowych zmagań znajdziecie Państwo na stronie internetowej MGCK: www.mgckslomniki.pl