mural na budynku przedstawiający anioły

W listopadzie, na tyłach budynku tzw. starego przedszkola przy ulicy Kościuszki w Słomnikach, powstawał wyjątkowy mural, nawiązujący tematycznie do herbu naszego miasta.

Idea ozdobienie w ten sposób kolejnej ściany „zielonego zakątka” na tyłach MGCK związana jest z obchodami 11 listopada. Przez kilka jesiennych dni mieszkańcy naszego miasta mogli obserwować pracę artysty - malarza graffiti pana Marcina Skurowskiego. Projekt anielskiego muralu przygotowała instruktor MGCK pani Wanda Małecka. Tuż po zakończeniu prac dzieciom i młodzież w parku przed Centrum Kultury odbyły się weekendowe, plenerowe warsztaty graffiti dla dzieci i młodzieży, które poprowadził pan Marcin. Uczestnicy zajęć na specjalnie przygotowanych płytach pod okiem fachowca uczyli się posługiwania sprayem i tworzyli niepowtarzalne obrazy. Efekty ich pracy można było podziwiać przez kolejny tydzień w holu Centrum Kultury. Więcej zdjęć TUTAJ.