rękodzieło: kwiaty ze sznurka lnianego

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Niedźwiedziu w budynku wielofunkcyjnym w Niedźwiedziu zorganizowało wystawę swoich rękodzieł przygotowywanych przez cały rok na różne okazje. W ramach pozyskanych środków od Gminy Słomniki na realizację z dziedziny kultury panie przygotowały kalendarz na 2022 rok z pracami z wystawy.

Przez dwa tygodnie w pierwszej połowie grudnia każdy mógł przyjść i obejrzeć oryginalne prace gospodyń z KGW. Na wystawie można było zobaczyć ozdoby i przedmioty codziennego użytku m.in. z worków jutowych, papieru, liści kukurydzy, wikliny, bibuły, sznurka lnianego czy łupin pistacji.

Panie przygotowywały swoje prace na takie okazje jak święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc, dożynki, kiermasze i inne. Na pytanie, czym dla nich jest ta działalność społeczna, panie odpowiadają: – To pasja, sposób na relaks, dający wiele radości; to też okazja do spotkania, wspólnej rozmowy. Chcemy odtwarzać dawne tradycje, przekazywać je młodemu pokoleniu, by te zwyczaje nie zaginęły.

Dzięki współpracy z Gminą Słomniki w ramach konkursu ofert na realizację zadań publicznych w zakresie upowszechniania kultury sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego KGW Niedźwiedź pozyskało środki z budżetu gminy Słomniki i przygotowało kalendarz z prezentowanymi pracami, który promuje działalność KGW i jego dokonania. Gratulujemy inicjatywy!