wręczanie medali przez burmistrza i innych oficjeli

27 par z gminy Słomniki obchodziło w tym roku swoje okrągłe rocznice powiedzenia sobie sakramentalnego "tak"; w tym jubileusze 70- i 60-lecia pożycia małżeńskiego.

W sobotę 4 lutego br. uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej zamówionej przez pana Burmistrza w intencji małżonków w kościele pw. Bożego Ciała w Słomnikach; odprawił ją proboszcz parafii ks. Stanisław Włosowicz. Następnie w Karczmie Słoneczna małżonkowie otrzymali z rąk Burmistrza Gminy Słomniki oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej pamiątkowe listy gratulacyjne oraz medale Prezydenta RP Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie wraz z jubileuszowymi legitymacjami. Wśród wręczających byli także przybyli goście: pani Poseł RP Elżbieta Duda oraz pan Wicewojewoda Małopolski Mateusz Małodziński, którzy skierowali do Jubilatów życzenia i serdeczne gratulacje. W uroczystości wzięła także udział pani Maria Jagła, zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Słomnikach.

Nie zabrakło niezastąpionego zespołu Pawie Oczko ze Szczepanowic, który zagrał i zaśpiewał "100 lat" oraz inne znane i lubiane melodie, do których jubilaci także tańczyli.

Ceremonię prowadziła zastępca Kierownika Urzędy Stanu Cywilnego w Słomnikach Agnieszka Włodarczyk, która złożyła parom serdeczne gratulacje.

Burmistrz Paweł Knafel, zwracając się do Jubilatów, także złożył Małżonkom gorące gratulacje, przypominając, jak piękny dają przykład młodemu pokoleniu i jak wielką wartością jest małżeństwo i rodzina.

Na koniec uroczystości wszyscy Jubilaci otrzymali okolicznościowe prezenty oraz kwiaty.

Wszystkim Małżonkom życzymy jeszcze wielu szczęśliwych lat wspólnego życia i serdecznie im gratulujemy.

Przypominamy Państwu, że pary małżeńskie, które przeżyły razem 50 lat i pragną otrzymać medal Prezydenta RP za Długoletnie Pożycie Małżeńskie z rąk Burmistrza Gminy Słomniki mogą się zgłaszać do Urzędu Stanu Cywilnego w Słomnikach do 31 marca każdego roku. Kontakt tel. 123881102, wew. 133 lub osobiście pokój nr 33 II piętro, ulica Kościuszki 64 w Słomnikach.