A A A
Dożynki gminne

8 września kolorowym korowodem społeczność wsi Waganowice, wraz z 16 reprezentacjami wsi z całej naszej gminy, zainaugurowała tegoroczne, gminne obchody święta plonów. Uroczystości rozpoczęto na placu przy remizie OSP polową mszą świętą odprawioną przez proboszcza Bronisława Pitułę w intencji rolników.

Zawody strażackie

Strażaczki z Waganowic zdobyły trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej podczas IX Powiatowych zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na stadionie LKS Niedźwiedź, których współorganizatorem była Gmina Słomniki.

Festiwal Smaku

Małopolski Festiwal Smaku, który zawitał 1 września do Słomnik, to impreza promująca kuchnię naszego regionu, tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Na polu smakuje lepiej”.

Jubileusz 100-lecia urodzin

Najstarszy mieszkaniec naszej gminy pan Józef Całek ukończył dziś 100 lat; gratulacje i serdeczne życzenia złożył mu m.in. Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel.

Zaproszenie

W najbliższą niedzielę zapraszamy do kibicowania młodym strażakom ochotnikom z całego powiatu krakowskiego podczas  IX Powiatowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych na stadionie LKS Niedźwiedź, a po południu – na Małopolski Festiwal Smaku z udziałem producentów regionalnych i tradycyjnych przysmaków w parku przy Miejsko-Gminnym Centrum Kultury w Słomnikach.