Drukuj
Małopolski Festiwal Innowacji

Chcesz wymienić piec i zobaczyć, jak działają kolektory słoneczne, ogniwa fotowoltaiczne i inne urządzenia OZE? Chcesz wiedzieć, jak efektywnie ocieplić budynek mieszkalny i jak zapewnić w nim dobrą wentylację i czyste powietrze?  Interesuje Cię, jakie są możliwości dofinansowania tych urządzeń? Szukasz sposobów na płacenie mniejszych rachunków za ogrzewanie? Weź udział w Małopolskim Festiwalu Innowacji w Słomnikach połączonym z prezentacją energooszczędnych nowoczesnych technologii.

Na placu przed halą sportową w Słomnikach będą miały miejsce prezentacje odnawialnych źródeł energii połączone z warsztatami dla uczniów oraz wszystkich zainteresowanych; przedstawimy także ofertę dofinansowania montażu tych urządzeń.

Zaprezentowane zostaną: nowoczesne kotły na ekogroszek, kotły z certyfikatem Ekoprojektu, ogniwa fotowoltaiczne, pompy ciepła, kolektory słoneczne, metody dociepleń budynków murowanych i drewnianych oraz dachów i poddaszy, w tym techniki uzupełniania izolacji budynków, nowoczesne tynki, w tym tynki silikonowe, rekuperatory i metody wentylacji powietrza, nowoczesne pyłomierze oraz projekty domów pasywnych.

Będą firmy: Galmet, SAS, Columbus Energee, Termo Organika, Airly, Ekofiber-Kraków, Thessla Green, Dom Plus. Odbędą się także warsztaty i pokazy działania odnawialnych źródeł energii prowadzone m.in. przez  Klaster Zrównoważona Infrastruktura, którego Gmina Słomniki jest członkiem oraz Instytut Budownictwa Pasywnego Politechniki Krakowskiej.

Ofertę dofinansowania montażu kotłów i urządzeń OZE oraz docieplenia domów mieszkalnych przedstawi przedstawiciel Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz ekodoradca Gminy Słomniki.

Serdecznie zapraszamy do Słomnik w piątek, 19 maja, w godz. od 10.00 do 18.00; plac przed Halą Rekreacyjno-Sportową w Słomnikach.

Wydarzenie to odbywa się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, więcej o całym Festiwalu – tutaj.

Serdecznie zapraszamy!

 

 

 

 

Odsłony: 5453