Drukuj
Minister Joachim Brudziński z policjantami

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński odwiedził Komisariat Policji w Słomnikach. Spotkał się tam z policjantami, którzy dbają o bezpieczeństwo w naszym regionie.

Szef MSWiA przy okazji wizyty w Małopolsce spotkał się z policjantami z Komisariatu Policji w Słomnikach. Po posterunku oprowadzał go p.o. Komendant Marek Kyzioł, który przedstawił policjantów pracujących m.in. w pionie dochodzeniowo-śledczym, 8 dzielnicowych, a także funkcjonariuszy dyżurki  przyjmujących zgłoszenia i przekazujących je patrolom. Minister Brudziński chciał się zapoznać z codzienną pracą policjantów z małego komisariatu i był pod dużym wrażeniem jej organizacji, gdzie policjanci mają częsty i bezpośredni kontakt z mieszkańcami poprzez dzielnicowych, gdzie m.in. wykorzystują monitoring, który umożliwia im szybkie reagowanie w terenie. Podczas wizyty w Słomnikach ministrowi towarzyszyli Komendant Wojewódzki Policji Krzysztof Pobuta oraz jego Zastępca Jan Lach. W spotkaniu uczestniczyli także m.in. Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik, Starosta Powiatu Krakowskiego Wojciech Pałka, Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel, Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Płażek, Radny Powiatu Krakowskiego Włodzimierz Tochowicz.

Galeria zdjęćSpotkanie szefa MSWiA w Słomnikach odbyło się przy okazji wizyty ministra Brudzińskiego w Małopolsce, gdzie uczestniczył w odprawie w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie i nagrodził policjantów z Archiwum X.

Foto MSWiA

Odsłony: 2804