A A A
Święto 3 Maja

Jak co roku uroczystym pochodem, mszą świętą i złożeniem kwiatów przy Pomniku Ofiar Faszyzmu na słomnickim Rynku uczciliśmy Święto Konstytucji 3 Maja.

Przy pięknej, wręcz upalnej pogodzie odbyły się oficjalne obchody Święta Konstytucji 3 Maja. Spod Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Słomnikach o godz. 8.45 w towarzystwie Orkiestry Dętej „Echo” z udziałem m.in. pocztów sztandarowych, harcerzy, władz i jednostek samorządowych, organizacji partyjnych i społecznych, związków i stowarzyszeń, szkół i przedszkoli oraz licznie zgromadzonych mieszkańców przemaszerowano do kościoła parafialnego. Tam odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny oraz w intencji Ochotniczych Straży Pożarnych z gminy Słomniki pod przewodnictwem ks. proboszcza Stanisława Włosowicza.

Pod Pomnikiem Ofiar Faszyzmu przy akompaniamencie Orkiestry Dętej „Echo” odśpiewano hymn narodowy i uroczyście wciągnięto biało-czerwoną flagę na maszt, zaś poszczególne delegacje złożyły okolicznościowe wieńce. Tegoroczne obchody zostały wzbogacone nowym patriotycznym akcentem: harcerze i zuchy z Waganowic i Prandocina  nieśli w pochodzie 10-metrową flagę narodową. W Miejsko-Gminnym Centrum Kultury odbył się także występ Orkiestry Dętej Echo ze Słomnik, która za 3 lata będzie obchodzić 150-lecie powstania. Pod batutą kapelmistrza Krystiana Klimczyka muzycy zaprezentowali utwory patriotyczne, ale także z repertuaru najpiękniejszych i najpopularniejszych kompozycji muzyki filmowej.

Galeria zdjęćObejrzyj galerię zdjęć z tego wydarzenia.