Drukuj
Turniej Rad Sołeckich

W niedzielę 24 czerwca członkowie rad sołeckich z naszej gminy rywalizowali w konkurencjach sportowych na XII Turnieju Rad Sołeckich.

W niedzielne popołudnie w pierwszą niedzielę wakacji na placu przy remizie w Waganowicach odbyły się coroczne Zawody Rekreacyjno-Sportowe Rad Sołeckich. W tym roku rywalizowało ze sobą 9 drużyn, które sprawdzały swoje umiejętności m.in. w dwuboju, czyli rzucaniu lotkami i strzelaniu goli do bramki, rzutach do kosza, strzelaniu z karabinka, podnoszeniu odważnika i przeciąganiu liny.

W punktacji ogólnej triumfowały Januszowice (480 pkt.; zwycięzcy w podnoszeniu odważnika i przeciąganiu liny), na kolejnych miejscach uplasowały się Waganowice (440 pkt.; 1. miejsce w rzucie do kosza), a na trzecim miejscu Ratajów (420 pkt. 1. miejsce w dwuboju).Kolejne miejsca: 4. Brończyce (400 pkt.), 5. Niedźwiedź (390 pkt.), 6. Miłocice i Zaborze po 340 pkt., 7. Prandocin (320 pkt.) i 8. Kacice (310 pkt.).

Zwycięskie drużyny z rąk Burmistrza Gminy Słomniki Pawła Knafla otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy, a także specjalną nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Gminy Słomniki – beczkę z piwem za zajęcie pierwszego miejsca w konkurencji przeciągania liny. Budzi ona największe emocje i jest najbardziej lubiana przez publiczność, która zawsze żywiołowo dopinguje swoje drużyny.

Galeria zdjęćGłównym organizatorem Zawodów Rekreacyjno-Sportowych Rad Sołeckich było  Stowarzyszenie Razem dla Waganowic, we współpracy z Rada Sołecką w Waganowicach,  OSP Waganowice i KGW Waganowice.

 

Odsłony: 3385