Drukuj
Zawody strażackie

W IX Powiatowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych dwie drużyny z naszej gminy uplasowały się wysoko: w kategorii męskiej OSP Waganowice zajęły drugie miejsca, zaś drużyna kobieca z OSP Miłocice była czwarta.

W dniu 14 lipca 2018 r. zostały przeprowadzone IX Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze  Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu krakowskiego-ziemskiego. Zawody odbyły się na boisku sportowym LKS Wisła Jeziorzany w Jeziorzanach w gminie Liszki. W zawodach udział wzięło 29 drużyn pożarniczych jednostek: 17 drużyn męskich i 12 drużyn żeńskich. Zawody zostały przeprowadzone w dwóch punktowanych konkurencjach tj.: sztafeta pożarnicza 7 x 50 m i ćwiczenie bojowe. Strażacy z OSP Waganowice byli bardzo dobre przygotowani i dzięki temu zajęli drugie miejsce; strażaczki ochotniczki z OSP Miłocice niewiele zabrakło do trzeciego miejsca, ostatecznie były czwarte. Serdeczne gratulacje.

 

Klasyfikacja końcowa zawodów

Seniorzy grupa „C” kobiety;

 1. OSP Poskwitów
 2. OSP Bębło
 3. OSP Bosutów
 4. OSP Miłocice
 5. OSP Wołowice
 6. OSP Nowa Góra
 7. OSP Sułoszowa II
 8. OSP Więcławice
 9. OSP Tomaszowice
 10. OSP Przeginia
 11. OSP Świątniki Górne
 12. OSP Konary

 

Galeria zdjęćSeniorzy grupa „A” mężczyźni;

 1. OSP Bosutów
 2. 2. OSP Waganowice
 3. OSP Złotniki
 4. OSP Miękinia
 5. OSP Wielmoża
 6. OSP Maszyce
 7. OSP Skrzeszowice
 8. OSP Sieciechowice
 9. OSP Książnikczki
 10. OSP Przeginia
 11. OSP Kaszów
 12. OSP Konary
 13. OSP Świątniki Górne
 14. OSP Radwanowice
 15. OSP Zagacie
 16. OSP Wielka Wieś
 17. OSP Krzęcin

Organizatorem zawodów jest Zarząd Oddziału Powiatowego Kraków-ziemski, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie i – w tym roku – Urząd Gminy Liszki. Patronat nad wydarzeniem objął Starosta Krakowski Wojciech Pałka.

 

Odsłony: 2812