A A A
Projekt nowego rynku

Rynek w Słomnikach będzie przebudowywany; zyska zupełnie nowy wygląd. Zapraszamy mieszkańców do zapoznania się z wstępną koncepcją zagospodarowania i do składania sugestii i uwag.

Zachęcamy każdego zainteresowanego do podzielenia się swoimi uwagami. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza. Termin składania uwag — 16 kwietnia 2015 r.

 

Oto główne założenia koncepcji

  • Rynek jako miejsce spotkań mieszkańców. Nowa płyta z pasami zieleni, alejkami, ławkami i fontanną; pawilon gastronomiczny z letnimi ogródkami.
  • Rynek jako miejsce do organizowania imprez plenerowych, w projekcie mały amfiteatr, z miejscami do spotkań.
  • Nie ulegnie zmianie liczba miejsc parkingowych, zostaną inaczej rozlokowane i przebudowane.
  • Wiata przystankowa zostanie przeniesiona za Pomnik Ofiar Hitleryzmu, gdzie powstanie ulica z zatoką autobusową, wiatą przystankową i miejscami postojowymi.

Spotkanie z architektem, autorem projektu przebudowy Rynku odpędzie się 16 kwietnia 2015 r. w dniu wyborów do Rady Osiedla w Słomnikach w Centrum Kultury o godz. 17.30. Będzie można zobaczyć m.in. wizualizacje, wysłuchać szczegółów koncepcji i zadać pytania.

Zapraszamy do udziału w konsultacjach oraz do nadsyłania swoich uwag poprzez formularz. Wierzymy, że wspólnie uda nam się dopracować projekt, który uczyni słomnicki Rynek przyjazny dla wszystkich mieszkańców.

1. Plan z miejscami postojowymi

Na planie zaznaczono miejsca postojowe w obrębie Rynku — łącznie jest ich 116 (kolor różowy); także przeniesioną za Pomnik Ofiar Hitleryzmu zatokę autobusową i dla busów kolorem pomarańczowym. Widać także planowaną organizację ruchu w obrębie Rynku.

2. Koncepcja zagospodarowania Rynku z zaznaczonymi obiektami

3. Koncepcja zagospodarowania Rynku — przekrój przez teren

4. Wizualizacje