A A A
Ćwiczenia strażackie

Na szczęście to tylko ćwiczenia: 11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Słomniki wraz z jednostką JRG 7 Państwowej Straży Pożarnej z Krakowa trenowali działania ratowniczo-gaśnicze na terenie parafii pw. Bożego Ciała w Słomnikach.

W ćwiczeniach wzięło udział 11 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Słomniki oraz Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza JRG 7 PSP Kraków. Kierownikiem ćwiczeń był brygadier Jacek Hajduk dowódca JRG-7.

Scenariusz ćwiczeń zakładał wybuch pożaru na piętrze świątyni, w wyniku którego ucierpiały osoby. Trenowano akcję gaśniczą i ewakuacje poszkodowanych. Celem ćwiczeń było doskonalenie praktycznej współpracy jednostek OSP i PSP, sprawdzenie systemu łączności, zapoznanie się z zagrożeniami, sprawdzenie planu postępowania na wypadek pożaru, sprawdzenie możliwości dojazdu do zagrożonego obszaru. Ćwiczenia zakończyły się powodzeniem, a cele zostały osiągnięte. Były to pierwsze takie ćwiczenia ratowniczo-gaśnicze na obiekcie sakralnym na terenie gminy Słomniki.

Galeria zdjęć