A A A
Małopolskie Forum Obsługi Inwestora

Forum ma stworzyć podstawę do efektywnej współpracy pomiędzy gminami starającymi się o nowych inwestorów i instytucjami zajmującymi się profesjonalną obsługą przedsiębiorców. Gmina Słomniki bierze udział w tym projekcie.

29 kwietnia w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego powołano Małopolskie Forum Obsługi Inwestora. To początek nowej formuły współpracy pomiędzy gminami aktywnymi w przyciąganiu inwestycji oraz instytucjami zajmującymi się profesjonalną obsługą przedsiębiorców.

 

Chodzi o stworzenie pola do dyskusji, do wymiany doświadczeń w zakresie dobrych praktyk związanych z promocją gospodarczą oraz obsługą inwestorów

Inicjatorem powstania Forum jest Krakowski Park Technologiczny, do udziału w jego pracach zaproszone zostały kluczowe instytucje zajmujące się obsługą inwestora w Małopolsce oraz kraju. Partnerem działań jest Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Centrum Business in Małopolska.

— Wspólnie z małopolskimi prezydentami, burmistrzami oraz wójtami mamy nadzieję budować przewagę konkurencyjną małopolskiej oferty inwestycyjnej –powiedziała Krystyna Sadowska, dyrektor działu promocji i marketingu w KPT.

Gmina Słomniki jest zaangażowana w projekt forum, podejmuje bowiem działania na wielu płaszczyznach zmierzających do pozyskania nowych inwestorów. W spotkaniu uczestniczył Zastępca Burmistrza Michał Chwastek.

Podczas spotkania przedstawiciele Krakowskiego Parku Technologicznego, Polskiej Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych oraz Centrum Business in Małopolska opowiedzieli gościom m.in. o szczegółach funkcjonowania specjalnej strefy ekonomicznej, profesjonalnego biura obsługi inwestora oraz o tym czego oczekują dzisiaj inwestorzy.

Omówiono także zasady współpracy w ramach Małopolskiego Forum Obsługi Inwestora.

Zdjęcia: Krakowski Park Technologiczny