A A A
Mistrzowie agro

Przedstawiciele Gminy Słomniki zostali nominowani do tytułów Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku w akcji Mistrzowie Agro – największym plebiscycie wiejskim i rolniczym w Polsce prowadzonym w naszym województwie przez "Gazetę Krakowską" oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”. Od 5 października rusza głosowanie, serdecznie do niego zachęcamy!

Nominacje do nagród uzyskali: Janina Galon, sołtys Sołectwa Zagaje Smrokowskie, Renata Stanek, sołtys Sołectwa Zaborze, Teresa Majchrowicz, sołtys Sołectwa Ratajów oraz KGW w Janikowicach, KGW w Muniakowicach, KGW w Polanowicach, KGW w Prandocinie, KGW w Ratajowie, KGW Szczepanowice, KGW w Waganowicach, KGW w Wężerowie, KGW w Zaborzu.

5 października rusza głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu, w którym tytuły Sołtys Roku i Koło Gospodyń Wiejskich Roku zostaną przyznane osobno w każdym powiecie naszego województwa, a tytuły Rolnik Roku w regionach złożonych z kilku powiatów. Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu będzie trwało do środy, 28 października.

Zwycięzcy z powiatów i regionów, zachowując zdobyte głosy, awansują do drugiego etapu plebiscytu, który rozpocznie się w środę, 4 listopada. Tego dnia wszystkich laureatów pierwszego etapu zaprezentujemy w gazecie. Głosowanie na wojewódzkim szczeblu potrwa do środy, 18 listopada. Laureaci z powiatów i regionów będą walczyć o główne tytuły i nagrody finansowe. Specjalną nagrodą dla zwycięzców w każdej kategorii plebiscytu będzie także zaproszenie na Centralne Targi Rolnicze w Nadarzynie koło Warszawy, gdzie odbędzie się uroczysta gala rozdania nagród w plebiscycie MISTRZOWIE AGRO.

Zwycięzcy w wojewódzkim finale plebiscytu awansują do ogólnopolskiego finału, który rozpocznie się w poniedziałek, 23 listopada i potrwa do poniedziałku, 30 listopada. Finał wyłoni laureatów tytułów Rolnik Roku Polski 2020, Sołtys Roku Polski 2020 i Koło Gospodyń Wiejskich Roku Polski 2020.

Organizatorem plebiscytu jest "Gazeta Krakowska" oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”.

Więcej informacji TUTAJ.