A A A
Ozdoby choinkowe

Stroiki wykonane ze śmieci zdobią choinkę w centrum słomnickiego Rynku. W tegorocznej edycji akcji ekologicznej dla dzieci uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki przygotowali prawie dwieście oryginalnych ozdób na choinkę, która dzięki nim wygląda naprawdę pięknie.

Dzieci ze szkół podstawowych i oddziałów przedszkolnych w Słomnikach, Prandocinie, Smrokowie, Kacicach i Niedźwiedziu przygotowały ekologiczne ozdoby choinkowe, które zawisły na choince na Rynku w Słomnikach. Wykonały je w ramach akcji ekologicznej organizowanej przez Urząd Miejski w Słomnikach „Ekochoinka na Rynku w Słomnikach”.

Zabawa i edukacja w jednym

Ta edukacyjna akcja ekologiczna cieszy się coraz większą popularnością. Celem jej jest zwrócenie uwagi na możliwość ponownego wykorzystania pozornie niepotrzebnych już przedmiotów. Dzieci od najmłodszych lat uczą się wykorzystywać surowce wtórne,  poznając ważną zasadę dbania o środowisko naturalne. Wszyscy uczestnicy otrzymują nagrody i dyplomy, żadne dziecko nie czuje się  dzięki temu poszkodowane. Ma to być bowiem nauka powiązana z dobrą zabawą i satysfakcją, że ich dzieło zdobi najważniejszą choinkę w Słomnikach.

Bombki z suszonych owoców i pustych ampułek po pigułkach, choinki z płatków kosmetycznych i plastikowych sztućców

 Ozdoby zostały wykonane z odpadów najróżniejszego rodzaju. Stroiki przygotowano ze zużytych żarówek, bombek z gazet, z obierków z kredek i ołówków. Hitem tegorocznej edycji były choinki i bombki z plastikowych łyżeczek i widelczyków. Nie brakowało bałwanków i aniołków z plastikowych butelek, bombek ozdobionych kapslami z puszek, a nawet suszonymi owocami! Oryginalnie wyglądały także dzwonki oklejone ryżem czy kasza gryczaną. Wszystkie te stroiki robią naprawdę niesamowite wrażenie i świadczą o niezwykłej wyobraźni dzieci z naszej gminy.

Kiermasz ekoozdób na wigilii na słomnickim Rynku

Galeria zdjęćTegoroczne świąteczne stroiki, przygotowane przez uczniów i przedszkolaków wzięły udział w kiermaszu świątecznym podczas spotkania na Rynku „Podzielmy się Świętami”. Rozeszły się w mgnieniu oka, a pozyskane z nich fundusze zostały przeznaczone na pomoc chorej dziewczynce z naszej gminy.

Wigilia na Rynku w Słomnikach

Dzieci włożyły dużo wysiłku w przygotowanie tych wspaniałych dekoracji. Dziękujemy wszystkim uczniom i przedszkolakom, rodzicom i wychowawcom za wzięcie udziału w tegorocznej edycji akcji. I już dziś zapraszamy na jej 4. edycję, która odbędzie się już za rok.