A A A
Program PONE

Ruszył nabór ankiet na program dofinansowania zadań ze środków WFOŚiGW w Krakowie w ramach „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie województwa małopolskiego”.

Celem programu jest dofinansowanie zadań realizowanych przez Gminę w ramach PONE co w konsekwencji przyczyni się do zmniejszenia ilości zanieczyszczeń emitowanych do powietrza w wyniku procesów spalania paliw stałych w budynkach mieszkalnych. Osoby zainteresowane skorzystaniem z dotacji do wymiany kotła mogą składać ankiety w Urzędzie Miejskim w Słomnikach lub przesyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Zakres rzeczowy inwestycji wynikający z współfinansowania obejmował będzie wykonanie:

  1. demontażu kotłowni, palenisk opalanych paliwem stałym o niskiej sprawności energetycznej,
  2. montażu nowej kotłowni na gaz wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u.,
  3. montażu nowej kotłowni na olej wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u.,
  4. montażu nowej kotłowni na węgiel lub biomasę (dotyczy kotłów bez możliwości montażu dodatkowego rusztu) wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u.,
  5. podłączenia do geotermii lub miejskiej sieci ciepłowniczej wraz z wewnętrzną instalacją c.o. i c.w.u.,
  6. montaż pieca zasilanego prądem elektrycznym wraz z podłączeniem do sieci energetycznej oraz wewnętrznej linii zasilania.

Wielkość dofinansowania wyliczona będzie na podstawie wskaźników obowiązujących w Funduszu.  Do oceny wniosków stosuje się wyłącznie wskaźniki techniczno-ekologiczne. Wielkość dofinansowania wyliczona będzie na podstawie wskaźników maksymalnych jednostkowych kosztów osiągniecia efektu ekologicznego.

Moc nowej kotłowni musi być niższa od mocy kotłowni likwidowanej co najmniej o 20%.

Dofinansowaniem nie mogą być objęte prace wykonane przed datą podjęcia decyzji o dofinansowaniu przez Fundusz. Zadania muszą być zakończone i rozliczone w danym roku kalendarzowym.

Kotły wymienione w pkt 2,3,4 powinny spełniać wymagania ekoprojektu zgodnie z Dyrektywą 2009/125/EC.

Ankietę można pobrać w Urzędzie Miejskim w Słomnikach lub jako załącznik do tego artykułu.

Wypełnij ankietę i złóż w Urzędzie Miejskim w Słomnikach lub prześlij na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .  

Masz pytania? przyjdź, zadzwoń lub napisz e-mail. Urząd Miejski w Słomnikach p. II pokój 34, tel. 12 388 11 02 wew. 34, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .

Załączniki:
Pobierz plik (ankieta.pdf)Ankieta dla mieszkańców[ ]576 kB2017-02-03 08:59
Pobierz plik (ankieta.doc)Ankieta dla mieszkańców[ ]148 kB2017-02-02 14:24