A A A
Osobowości Roku 2016

W plebiscycie „Gazety Krakowskiej” Osobowość Roku 2016  w powiecie krakowskim zwycięzcami zostały dwie osoby z naszej Gminy: Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel oraz działacz sportowy Krzysztof Jarzyna.

Wśród kandydatów z powiatu krakowskiego najwięcej głosów – 1405 – zebrał Krzysztof Jarzyna, działacz sportowy. Zwyciężył w kategorii Działalność społeczna i charytatywna (powiat krakowski). Nominowany był za działalność społeczną i charytatywną w zakresie kultury fizycznej i sportu. W roku 2016 Pan Krzysztof Jarzyna nawiązał współpracę z Ludowym Klubem Sportowym Słomniczanka Słomniki. Dzięki olbrzymiemu wysiłkowi organizacyjnemu i finansowemu została utworzona sekcja piłki nożnej halowej (futsal) skupiająca drużyny seniorskie kobiet i mężczyzn oraz drużyny młodzieżowe. Futsalowa drużyna kobiet wygrała baraż i awansowała do Ogólnopolskiej Ekstraligi Kobiet Futsalu a Futsaliści, seniorzy, występują w Ogólnopolskiej I Lidze Futsalu i walczą o awans do Ekstraklasy. Wspiera on też finansowo Koło Wędkarskie ze Słomnik.

W kategorii Samorząd I społeczeństwo lokalne wygrał Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel, zdobywając najwięcej – 593 głosy. Został wyróżniony przez głosujących nie tylko jako dobry gospodarz naszej gminy, ale  m.in. jako propagator budownictwa pasywnego (energooszczędnego). Buduje juz czwarty obiekt pasywny w Gminie Słomniki. Wybudował pierwszą w Polsce pasywną halę sportową w Słomnikach, salę gimnastyczną przy szkole w Waganowicach, przedszkole, a teraz jest na półmetku budowy pasywnego ośrodka zdrowia.

Uroczysta gala plebiscytu z wręczeniem statuetek, odbędzie się na początku marca w Krakowie. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!