A A A
Gala Gazety Krakowskiej

Burmistrz Gminy Słomniki Paweł Knafel oraz działacz sportowy Krzysztof Jarzyna podczas  piątkowej Gali „Gazety Krakowskiej” zostali wyróżnieni tytułem „Osobowość Roku 2016”.

W Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha w Krakowie „Gazeta Krakowska” uhonorowała ludzi, którzy w 2016 roku wyróżnili się szczególnymi osiągnięciami w różnych dziedzinach życia w całej Małopolsce. Czytelnicy i Internauci spośród ponad 500 nominowanych wybrali 89 ,,Osobowości Roku 2016” we wszystkich powiatach Małopolski, w kategoriach: Kultura, Działalność Społeczna i Charytatywna, Samorząd i Biznes. Organizatorzy plebiscytu chcieli docenić postaci, które osiągnęły sukcesy w swojej pracy i znacząco zasłużyły się dla lokalnych społeczności.

Burmistrz Paweł Knafel nominowany został za propagowanie budownictwa energooszczędnego – jest laureatem w kategorii Samorząd. Jego dewizą w zarządzaniu Gminą Słomniki jest zrównoważony rozwój. Nie boi się wdrażać innowacyjnych rozwiązań, tam gdzie stawką  jest szeroko pojęty rozwój Gminy. Uwzględnia przy tym troskę o środowisko naturalne – a szczególności podejmuje starania w walce o czyste powietrze. Podjął działania otwierające Gminę na innowacje. Obecnie Gmina Słomniki znajduje się w ścisłej czołówce polskich samorządów sięgających po nowoczesne rozwiązania w budownictwie energooszczędnym. Odbierając nagrodę, Burmistrz podziękował wszystkim, którzy na niego głosowali.

Krzysztof Jarzyna – sponsor drużyny futsalowej Lex Kancelaria Słomniki  – jest laureatem w kategorii Działalność Społeczna i Charytatywna. Wielki pasjonat sportu, któremu mieszkańcy w tej dziedzinie wiele zawdzięczają.

Galeria zdjęćProf. Józef Lipiec, który od kilku lat kieruje pracą Kapituły Plebiscytu tak powiedział o wszystkich laureatach: – Ten wydobywa ogromne bogactwo tkwiące w samych ludziach. I to bogactwo daje nam niezbędną dawkę optymizmu. Nic nie wpływa równie dobrze na świadomość człowieka niż przekonanie, że obok nas istnieją osoby, na których można polegać, które potrafią bezinteresownie coś stworzyć, które umieją wspaniale się zachować w trudnej sytuacji, które mają znakomity dorobek w pracy zawodowej czy społecznej. I tacy są również laureaci 2016 roku.
Więcej o tym wydarzeniu, kliknij – tutaj.

Foto ©Andrzej Banaś