prace wykonane przez dzieci

16 czerwca 2023 r. miał miejsce uroczysty finał Międzyszkolnego konkursu plastyczno-technicznego „Eko-zabawka” - w ramach programu: „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze ”, który objęty został honorowym patronatem  Ekodoradcy Gminy Słomniki w osobie p. Magdaleny Gzyl.

Nad jego właściwą organizacją i przebiegiem czuwały: p. E. Doniec oraz p. I. Żarkowska. Na powyższy konkurs wpłynęło 88 prac z 7 placówek z terenu naszej gminy i sąsiednich.

Prace ocenione zostały w trzech kategoriach wiekowych, mianowicie:

         - oddziały przedszkolne (3-5 lat)

         - oddziały zerowe i klasy pierwsze

         - klasy drugie i trzecie

 Wierzymy, że formuła konkursu przyczyniła się do pogłębienia wiedzy przedszkolaków i uczniów na tak ważne tematy, jakimi są zarówno ochrona środowiska, jak też idea recyklingu (drugie życie odpadów). A poprzez wykonanie prac plastyczno-technicznych dzieci miały możliwość wyrażenia swoich pragnień, rozbudzenia wyobraźni i kreatywności.

 Uroczystość uświetniła baśń „Brzydkie kaczątko” zaprezentowana przez Szkolne Koło Teatralne pod opieką p. E. Dulewicz. Zaś dyplomy i nagrody laureatom wręczyła dyrektor ZSO w Słomnikach p. A. Lepiarczyk.

Sporo emocji wzbudziła pokonkursowa wystawa prac, na której dumnie prezentowały się wszystkie eko-dzieła. Szkoda, że zabrakło czasu na zabawę…

 

Rozdanie dyplomów i nagród podczas finału Międzyszkolnego konkursu plastyczno-technicznego „Eko-zabawka”

https://photos.app.goo.gl/75RavLXrErm3yboz5

 

Przedstawienie „Brzydkie kaczątko” podczas finału Międzyszkolnego konkursu plastyczno-technicznego „Eko-zabawka”

https://photos.app.goo.gl/qHhcbfhVSH6Dnk6cA

 

Tekst i zdjęcia: A. Pokrzywińska

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
8
8
9
9
11
11
12
12
13
13
14
14
15
15
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12