A A A
Kuba Michalski

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Słomnikach  odbył się niezwykły koncert. Szczególnie usatysfakcjonowani mogli być wielbiciele ballad Leonarda Cohena.

Można uznać, że muzyczną ucztą dla wielbicieli ballad Leonarda Cohena stał się sobotni  koncert dedykowany czytelnikom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Słomnikach. Ci z nich, którzy oderwali się od przedświątecznych przygotowań i postanowili spędzić parę chwil z poezją i muzyką mogli w  zadumie i wewnętrznym wyciszeniu wysłuchać bardzo wzruszających  utworów  zmarłego niedawno kanadyjskiego poety i pieśniarza. W użyczonych na tę okazję  pomieszczeniach Kawiarenki Międzypokoleniowej wykonał je  autor, kompozytor, wokalista i gitarzysta, zwycięzca Festiwalu Pieśni Leonarda Cohena w Krakowie - Kuba Michalski. Licznie zgromadzona publiczność wysłuchała sztandarowych ballad z repertuaru, Cohena, takich jak: „Alleluja”, „Zuzanna”, „Słynny niebieski prochowiec” i in.  Wszystkie utwory, oprócz „Take This Walz”, zostały zaśpiewane po polsku w tłumaczeniu Macieja Zembatego.

Artysta zaprezentował też własne kompozycje: Dziewczyna do słów Bolesława Leśmiana, oraz ku zaskoczeniu publiczności i wraz z nią Lokomotywę Juliana Tuwima.  Wspólnie śpiewano też  na bis czarowną balladę Leonarda Cohena „Alleluja”. I jak powiedział artysta: „ Chociaż to nie te święta - utwór zawsze aktualny”.

M. J.