A A A
Nordic Walking

Zapraszamy na leśne szlaki Nordic Walking. Na terenie przepięknego kompleksu leśnego Polanowice–Goszcza można aktywnie spędzać czas nie tylko maszerując z kijkami.

W lasach kompleksu leśnego należącego do Nadleśnictwa Miechów w znacznej części obejmującego gminę Słomniki otwarto trasy Nordic Walking. Mają one różny stopień trudności, więc dostępne są zarówno dla entuzjastów tego sportu, miłośników biegania czy narciarstwa biegowego, ale także dla całych rodzin, chcących aktywnie wypocząć.

 

Trasa zielona, najłatwiejsza, to pętla o długości 3,4 km; kolejno w stopniu trudności czerwona —6,2 km i czarna —9,9 km. Zamontowano tam tablice pokazujące zestaw ćwiczeń przed wyruszeniem w drogę oraz punkty pomiaru tętna. Trasy posiadają punkty wspólne, pokrywają się lub krzyżują. Umożliwia to dowolne wydłużanie, skracanie przejść lub zmianę kierunku marszu.

Do pętli najlepiej dojechać trasą nr 7, skręcając w lewo do miejscowości Zalesie, jadąc od strony Słomnik (należy minąć szlaban). Jest także wytyczona trasa piesza łącznikowa ze Słomnik w kolorze żółtym (patrz mapka) przez Miłocice.

Galeria zdjęćW ramach projektu przeszkolonych zostało dwóch instruktorów — panie Marzanna Boczkowska i Marzena Kopcińska-Kapusta, społecznie zaangażowane w promocję sportu i zdrowego trybu życia na terenie gminy Słomniki. Ich rolą jest szkolenie osób pragnących uprawiać Nordic Walking, zarówno podczas zorganizowanych imprez sportowych, jak i indywidualnie. Wkrótce także będą dostępne bezpłatne mapniki, pełniące funkcję miniprzewodników, z zaznaczonymi trasami i niezbędnymi informacjami o tym sporcie.

Projekt Nordic Walking Park „Gmina Słomniki” to sieć tras wytyczonych w ramach działania Stowarzyszenia LDG „Jurajska Kraina” i Stowarzyszenia LGD Zdrój i sfinansowana została ze środków unijnych.