A A A
Puchar Polski Wushu

Zawody odbyły się 20 września w niedzielę. Są to zawody rankingowe Polskiego Związku Wushu kwalifikujące zawodników do reprezentacji Polski i uprawniające do udziału w Mistrzostwach Świata w Indonezji jesienią tego roku.

Oprócz ekipy polskiej były również dwie drużyny ze Słowacji. Konkurencje rozgrywały się w następujący sposób:

 

  • formy ręczne sportowe seniorów – wygrał Jakub Cichy, członek Krakowskiej Szkoły Wushu, pokonując starszych od siebie i bardziej doświadczonych zawodników, uzyskał on notę kwalifikującą go jako kandydata do kadry narodowej;
  • formy ręczne sportowe juniorów – wygrał Słowak, na drugim miejscu uplasował się Sebastian Łukasiewicz, również członek KSWS sekcja Kraków;
  • formy ręczne sportowe dzieci – wygrała Słowaczka, na drugim miejscu zawodnik KSWS Emil Bielawski).

Galeria zdjęćKolejna rozgrywaną konkurencją była szabla sportowa. Tutaj zdecydowanym liderem został Mateusz Siemianow z KSWS sekcja Kraków, w konkurencji dzieci znowu Słowacja pokonała Polskę, niemniej jednak minimalną różnicą punktów. Drugi okazał się Antoni Dulewicz. Ostatnimi konkurencjami były kij sportowy seniorów (triumfował Mateusz Siemianow) i kij sportowy dzieci (wygrał Sebastian Łukasiewicz).

Podczas ceremonii nagradzania zostali również wyróżnieni zawodnicy, którzy w ciągu roku wykazali się największymi osiągnięciami sportowymi: Michał Frosik i Mateusz Siemianow. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki w nagrodę za ciężką pracę na treningach w ciągu całego sezonu startowego.

Na koniec odbył się grill i wspólny rodzinny piknik.

Patronami zawodów była Gmina Słomniki, Polski Związek Wushu, Team Technik Production Technology oraz Krakchemia.

Michał Adamowicz