OSP Wężerów otrzyma 760 000 zł na zakup nowoczesnego wozu ratowniczo-gaśniczego. Bon odebrali Komendant Gminny OSP Adam Przecherka i Naczelnik OSP Wężerów Janusz Sado.

W dniu 27 marca 2024 r. na terenie Muzeum Pożarnictwa w Alwerni odbyło się uroczyste wręczenie bonów na zakup średnich pojazdów ratowniczo-gaśniczych dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z województwa małopolskiego.
Projekt "Bezpieczna Małopolska - Bon na ratowanie - Straż Pożarna" realizowany z Programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 to ponad 42,5 mln zł na dofinansowanie zakupu 54 samochodów ratowniczo-gaśniczych, które pozwolą poprawić bezpieczeństwo na terenie całego województwa.
Planowany zakup to średnie samochody ratowniczo-gaśnicze z modułem ratownictwa technicznego wyposażone w napęd 4×4 oraz zbiorniki wody o pojemności minimum 2500 litrów. Koszt jednego auta to około 1,2 mln zł, z czego dofinansowanie stanowi 65% kosztów, czyli 780 tysięcy złotych a pozostałe 420 tysięcy złotych to wkład samorządów do których trafią pojazdy.
Podczas uroczystości zorganizowanej w nowo powstałym Muzeum Pożarnictwa w Alwerni, przedstawiciele 19 jednostek OSP wraz z władzami samorządowymi odebrało BONY NA RATUNEK z rąk przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego Marszałka Łukasza Smółki i Przedstawicielki zarządu Województwa pani Iwony Gibas.

 Foto UMWM