A A A
Turniej Rad Sołeckich

W Miłocicach odbyły się XI Igrzyska Rekreacyjno-Sportowe Rad Sołeckich Gminy Słomniki.

9 lipca na boisku w Miłocicach odbyły się coroczne Zawody Rekreacyjno-Sportowe Rad Sołeckich. 8 drużyn rywalizowało m.in. w dwuboju, czyli rzucaniu lotkami i strzelaniu goli do bramki, rzutach do kosza, strzelaniu z karabinka, podnoszeniu odważnika i przeciąganiu liny.

W punktacji ogólnej triumfował Niedźwiedź (470 pkt.; zwycięzcy w strzelaniu z karabinka  i rzucie do kosza), na kolejnych miejscach uplasowały się Kacice (420 pkt.; 1. miejsce w przeciąganiu liny, podobnie jak rok temu), a na trzecim miejscu Waganowice (410 pkt.).

Zwycięskie drużyny z rąk Zastępcy Burmistrza Gminy Słomniki Michała Chwastka otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy, a także specjalną nagrodę ufundowaną przez Burmistrza Gminy Słomniki – beczkę z piwem.

Galeria zdjęćDopisała pogoda i publiczność, martwić może fakt, że na 26 miejscowości, tylko 8 sołectw wystawiło swoje drużyny. Stąd apel organizatorów do wszystkich nieuczestniczących w imprezie o integrowanie się w środowisku i udział w następnych zawodach w 2018 r.

Głównym organizatorem Zawodów Rekreacyjno-Sportowych Rad Sołeckich jest Miejsko-Gminny Związek Sportowy Stowarzyszeń Kultury Fizycznej w Słomnikach.