A A A

Od 1 października wchodzą w życie nowe przepisy dotyczące całodobowej opieki medycznej. Na mocy nowych przepisów wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia dotyczących utworzenia w całej Polsce tzw. sieci szpitali opiekę nad pacjentami w godzinach wieczornych, nocnych oraz w weekendy i  święta sprawować będzie większość szpitali zakwalifikowanych do sieci.

Małopolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia informuje, że od 1 października br. w związku z wejściem w życie przepisów dot. sieci szpitali zmieniają się niektórzy realizatorzy świadczeń nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Mieszkańcy Małopolski mają do dyspozycji 48 miejsc realizacji świadczeń w całym województwie.

Na mocy nowych przepisów wprowadzonych przez Ministerstwo Zdrowia świadczeniodawcą nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej dla Gmin: Słomniki, Iwanowice, Kocmyrzów-Luborzyca i Michałowice jest Szpital im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. Oznacza to, że od 1 października 2017 r. nocna i świąteczna opieka medyczna będzie realizowana w ambulatorium w Kocmyrzowie utworzonym tam przez Szpital Rydygiera. Adres: Kocmyrzów 38A. Telefon dla pacjentów 12 387 10 99.

Jak przypomina Narodowy Fundusz Zdrowia, nocna i świąteczna opieka zdrowotna to przedłużenie świadczeń lekarskich i pielęgniarskich podstawowej opieki zdrowotnej. Jest to pomoc doraźna udzielana pacjentom bez względu zarówno na wiek, jak i miejsce zamieszkania czy pobytu pacjenta. Nie obowiązuje tu rejonizacja. Dlatego pacjenci w niedzielę i święta oraz od poniedziałku do piątku w godz. 18.00–8.00 mogą korzystać z najbliższych placówek:

Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie Sp. z o.o., adres:  Kocmyrzów 38A, tel. dla pacjenta 12 387 10 99

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Proszowicach, adres: Proszowice, ul. Kopernika 13, tel. dla pacjenta 12 386 51 23

Szpital św. Anny w Miechowie, adres: Miechów, ul. Szpitalna 3, tel. dla pacjenta 41 38 20 238, 692 405 427

UWAGA: Podstacja Pogotowia Ratunkowego w Słomnikach należąca do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Proszowicach będzie działać na dotychczasowych zasadach.

Więcej – tutaj.

Załączniki:
Pobierz plik (ulotka_nisoz_malpolska.pdf)Ulotka[ ]341 kB2017-09-27 11:11